niedziela, 19 listopada 2006

Przez Beskid nieduży ze "Zgredami"

Beskid Mały


2006, listopad
Udała mi się kolejna ustawka z moją zgredzką grupką 😄Tym razem zadajemy pekapem do Wadowic. Z Wadowic podjazd jeszcze kawałeczek busem do Ponikwi i możemy ruszać na szlak niebieski.

Mimo, że góra nie jest wysoka, to jednak te 600 metrów trzeba podejść.Przy schronisku małe fajf for tim:
Jeszcze odrobina i wychodzimy na Leskowiec /922/:

A potem nasza droga prowadzi dalej, kierunek Łamana Skała /929/ a jeszcze po drodze zbaczamy do Chatki pod Potrójną na drugie śniadanie.Mieszają się kolory późnej jesieni, w końcu to już połowa listopada była


Przez Potrójną zmierzamy na Przełęcz Kocierską.
Miało tu być coś w rodzaju schroniska (wg mapy) 😄 tymczasem stoi tu od pewnego czasu Zajazd Kocierz, wielki hotel z wielką knajpą. Ponieważ hotel funkcjonuje od niedawna i nie wszystkie atrakcje działają, mamy cenę zniżkową. 
  


  

Takich wygód dawno nie zaznałem w górach. 

Rano humory dopisują, idziemy Małym Szlakiem Beskidzkim w stronę zachodnią, przed nami podejścia na Beskid i Kocierz.Na Przysłopie Cisowym zmieniamy kolor szlaku i kierunek marszu - będziemy schodzić do zapory w Tresnej. Po drodze, ponieważ szedłem pierwszy w pewnym odstępie od pozostałych, wyszedłem wprost na wielkiego samca jelenia stojącego dumnie na stoku...niestety, zanim wyciągnąłem aparat, wielki stwór umknął w las.
W Syptowiu wiszą jeszcze ostatnie jabłuszka

Przekraczamy Sołę po zaporze i z Czernichowa zaczynamy podejście na zachodnią część masywu Beskidu Małego - ale nie wprost niebieskim szlakiem, lecz trochę dookólnie najpierw na Przyszop /601/ i potem żółtą farbą trochę w dół na Przysłop i dopiero czerwonym na przełęcz Pod Czuplem.
Po wyjściu tych 700 czy więcej metrów na Czupel /933/ czeka nas jeszcze tylko spacerek do schroniska na Magurce.

Tutaj kończymy dzisiejszą trasę.
Mamy sporo czasu w schronisku i cały wieczór dla siebie. Siedzimy, gadamy, pijemy piwko.

Następnego dnia to już bez historii, zeszliśmy na Bielsko-Białą - jeśli dobrze pamiętam czerwonym na B.-B. Leszczyny.
Sympatyczne spotkanie z Minibeskidem w ten sposób się zakończyło.